Liepos 1 d. kartu su valstybės parama nutolusiems saulės elektros gamintojams Lietuvoje startuoja ir „SolarBank“ nutolusių saulės elektrinių platforma „Solarbank.lt“, kurioje saulės elektrą generuos lietuviški dvipusiai „SoliTek“ saulės moduliai.

Pirmoji platformos saulės elektrinė statoma Lazdijų rajone, jos galingumas sieks 3,2 MW, tad elektrinėje sau reikiamą dalį įsigyti galės apie 1.200 tipinių daugiabučių namų ūkių. Pirmosios elektrinės statybas planuojama baigti dar 2020 m., o rezervacijos elektrinės daliai įsigyti priimamoms jau dabar.

„Manau, kad pirmąją saulės elektrinę išparduosime dar šią vasarą, nes rinkos susidomėjimas šia inovacija jau dabar didelis. Analogišką elektrinę pernai „SoliTek“ įrengė Ukrainoje ir dar statydami ją mūsų partneriai su vietos investuotojais sutarė parduoti visą, o ne dalimis“, — sako Jonas Vaišnys, „Solarbank“ įkūrėjas ir vadovas.

Jis teigia, kad platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad pardavinės gyventojams išimtinai vieno technologijos tiekėjo – bendrovės „SoliTek“ saulės elektrinę „Bifacial Track +40”, kurioje saulės moduliai ne įprastai įrengiami ant žemės, o naudojama nauja, modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti, „trekerių“ technologija.

Pirmasis nutolusių saulės elektrinių parkas Lietuvoje atidarytas balandžio pabaigoje, jį įrengė „Ignitis gamyba“.

Kaip rašoma „SolarBank“ pranešime, elektrinės registracijų startas skelbiamas liepos 1 d. ir tęsis kol bus užsakyti visi elektrinės pajėgumai. Antrosios platformos elektrinės statybos pradžia suplanuota 2021 m. pavasariui, planuojama, kad tai bus to paties modelio „SoliTek“ saulės elektrinė, kurios galia sieks 4 MW.

VŽ rašė, kad startuolis „SolarBank“ praėjusių metų pabaigoje iš rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ gavo 350.000 Eur investiciją.