Kaip Solarbank platformoje įsigyti dalį saulės parko?

Viskas iš tiesų labai paprasta, tai 5 žingsnių procesas:

  1. Įsivertinkite, kiek elektros energijos suvartojate per mėnesį.
  2. Sužinokite savo ESO vartotojo kodą.
  3. Solarbank skaičiuoklėje pasirinkite norimą modulių kiekį (atsižvelgiant į Jūsų suvartojamos elektros energijos kiekį).
  4. Patvirtinkite užsakymą susikurdami paskyrą Solarbank platformoje.
  5. Pasirašykite sutartį ir sumokėkite avansą.

Tada beliks sulaukti pasirinkto Solarbank saulės parko paleidimo ir galėsite pradėti vartoti savo žaliąją saulės energiją. 

Kodėl verta rinktis saulės parką Solarbank?

  • Žemesnė kaina. Žemesnę Jūsų elektros kainą Solarbank platformoje užtikrins unikali SoliTek naujos kartos dvipusių modulių su saulės sekimo technologija sistema. Tokia naujos kartos elektrinė gamins iki 35% daugiau elektros energijos su 30 m. garantija. Rinkos standartas yra 20 m. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir gamins daugiau elektros kasdien!
  • Inovacijos vartotojams. Iki šiol šios SoliTek technologijos privalumais galėjo naudotis tik pasauliniai energetikos lyderiai, įsirengiantys didžiuosius saulės elektrinių parkus. Ji nebuvo prieinama privačiam vartotojui. Nuo šiol Solarbank platforma leis šių naujos kartos technologijų privalumais naudotis ir namų ūkių vartotojams. Daugiau galių vartotojui!
  • Fiksuoti eksploataciniai kaštai. 30 m. saulės elektrinės gyvavimo laikotarpiu eksploataciniai kaštai bus tolygūs – įtraukiant nusidėvėjimą ir tiesioginius kaštus. Jūsų elektrinė veiks ilgiau ir patikimiau!
  • Išsami vartotojo informacija. Jūsų saulės parko daliai pradėjus gaminti elektros energiją, gausite išsamią informaciją apie elektros generaciją – bus prieinama informacija tiek apie momentinę gamybą, tiek ir istoriniai gamybos duomenys.

Ar Solarbank saulės parkui taikoma ES parama?

Taip. Perkant elektrinę iš karto taikoma 323 EUR už 1 kW parama. Instrukcijа, kaip pateikti paraišką.

Paraiškas galima teikti tik esant aktyviam APVA paskelbtam šaukimui - įsigyti dalį saulės parko. Jeigu aktyvių šaukimų nėra, pretenduoti į paramą be jo negalite.

Kas nutiks, jei nesuvartosiu savo saulės parke pagamintos elektros energijos?

Tai, ko nesuvartosite einamąjį mėnesį, ESO "pasaugos" savo tinkluose ir Jūs galėsite savo pagamintą elektros perteklių suvartoti kitą mėnesį. Mūsų siūlomos paslaugos privalumas – metinis Jūsų elektros poreikių balansas. Nesvarbu, kad vasarą saulės parke pasigaminote daugiau elektros, nei suvartojote. Ji bus pasaugota tinkle ir žiemą, kai elektrinė gamins mažiau elektros, Jūs galėsite vartoti savo vasarą pagamintą elektros energiją. Tas pats principas taikomas ir dieną pagamintai elektrai – ją visada galėsite suvartoti naktį.

Pagaminta elektros energija kas du metus anuliuojama (porinių metų kovo 31 d.) ir, jeigu yra perviršis, kiekvienas nepriklausomas elektros tiekėjas kompensuoja savo nustatytais tarifais.

Iki kada turiu užsirezervuoti saulės parko dalį?

Nėra apibrėžto laiko, rezervuoti savo saulės elektrinę Solarbank platformoje galite bet kada, net naktį. Realiai, jeigu yra laisvų modulių, rezervuokite dabar.

Kas atsitiks su mano saulės parko dalimi mano buto / namo pardavimo atveju?

Jūsų Solarbank saulės parkas gali virtualiai keliauti kartu su Jumis į naują gyvenamąją vietą, arba ją galite palikti naujam Jūsų būsto savininkui:

  • Pakeitus adresą galima naudoti tą pačią įsigytos elektrinės dalį informavus Solarbank apie pasikeitusį adresą ir ESO vartotojo kodą.
  • Įsigytą saulės parko dalį galite palikti kitam savininkui.
  • Jūs visada galite nutraukti sutartį. Jūsų įsigyti saulės moduliai bus išmontuoti ir gražinti Jums, juos galėsite susimontuoti modulius ant savo namo stogo ir pan. Klientas turės sumokėti modulių numontavimo ir siuntimo paslaugos kaštus.
  • Saulės moduliai kaip turtas yra paveldimi.

Kas sudarys mano elektros kainą įsigijus dalį saulės parko?

Įsigijus dalį saulės parko Solarbank, Jūsų elektros kainą sudarys 2 mokesčiai:

  1. Platformos arba priežiūros mokestis (mokamas Solarbank)
  2. Pasinaudojimo tinklais mokestis (mokamas bendrovei ESO)

SOLARBANK išrašo sąskaitą kartą per metus, einamųjų metų pradžioje. ESO mokestį į sąskaitą įtraukia nepriklausomi tiekėjai ir jums papildomai su ESO kontaktuoti nereikia.

Iš ko susidarys saulės parko dalies kaina įsigyjant iš Solarbank?

Perkant saulės parko dalį, reikia sumokėti simbolinį rezervacijos mokestį, o pradėjus veikti saulės parkui – likusią rezervuoto saulės parko kainos dalį. Kai bus galima atlikti mokėjimą, mes atsiųsime sąskaitą.

Ar reiks keisti namų elektros skaitiklį?

Taip. Po saulės parko dalies įsigijimo, Jūsų, kaip gaminančio vartotojo duomenys bus perduoti ESO ir ESO specialistai atvyks ir jūsų namų skaitiklį pakeis visiškai nemokamai.

Ar galima vėliau koreguoti saulės parko galią?

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, didinti elektrinės galią galima tik tame pačiame objekte, gaminančiame elektros energiją. Kitaip tariant, papildomus saulės modulius Jūs galėsite įsigyti tik tame pačiame saulės parke, jeigu jame dar bus laisvų resursų. Nesijaudinkite, nes perkant saulės parko dalį, mes visada patarsime, kokios galios Jums reikia, kad turėtumėte maksimalią naudą.

Ar įsigijus dalį Solarbank saulės parko gausiu tokią pačią sąskaitą už elektrą?

Gausite 2 sąskaitas: vieną sąskaitą gausite iš Solarbank už Jūsų saulės parko priežiūrą (dar vadinamas platformos mokesčiu), antrą sąskaitą gausite iš savo elektros tiekėjo, kuriam duomenis pateiks ESO už elektros pasaugojimo mokestį.

Jūsų vartojimo įpročiams pakitus, jei pradėsite vartoti daugiau elektros energijos, esamo saulės parko gali nepakakti. Tokiu atveju reikėtų didinti galią tame pačiame saulės parko projekte arba papildomą elektros kiekį vartoti perkant jį iš nepriklausomo elektros tiekėjo.

Kas yra saulės parko dalies savininkas?

Saulės parko savininkais tampa visi vartotojai, įsigiję saulės modulius. Infrastruktūros, kuri reikalinga, kad pagaminta elektra būtų perduota į elektros tinklus pagal tam keliamus reikalavimus, valdytoju bus Solarbank. Visi, įsigiję saulės parko dalį, įgyja teisę naudotis šia infrastruktūra. Tad galima sakyti, kad kiekviena Solarbank nutolusi elektrinė priklauso visiems joje saulės modulius įsigijusiems vartotojams.

Kas teikia garantijas mano saulės parko daliai?

Už įrangą garantuoja saulės parko technologijų tiekėjas ir vystytojas – UAB „SoliTek Development“, o Solarbank garantuoja už viso saulės parko infrastruktūros įrangos eksploataciją.

Kam bus mokėjimai už elektrą ir priežiūrą, nepriklausomam tiekėjui, Solarbank ar SoliTek?

Kiekvienas Solarbank klientas ir toliau turės sutartį su pasirinktu nepriklausomu elektros tiekėju. Įsigijus saulės parko dalį, Jūsų sutartis bus kiek pakeista ir jums bus suteiktas „gaminančiojo vartotojo“ statusas. Savo elektros tiekėjui Jūs mokėsite taip kaip ir anksčiau, tačiau sąskaitos suma ženkliai sumažės – būdami Solarbank klientu, Jūs ESO (per savo elektros tiekėją) mokėsite tik už pasigamintos elektros pasaugojimą ir, jeigu suvartosite daugiau nei pasigaminote Solarbank saulės parke, mokėsite tik už trūkstamos elektros kiekį. Solarbank Jūs mokėsite saulės parko priežiūros (platformos) mokestį. Skamba sudėtingai? Nesibaiminkite, bet kokiu atveju su Solarbank mokėsite už elektrą mažiau!

Kas nutiks, jei Solarbank bankrutuos?

Tai toks pat atvejis, kaip elgtis nuomininkui, kai bankrutuoja pastato savininkas – pagal galiojančią sutartį jis toliau naudojasi infrastruktūra, tik mokesčius moka kitam turto valdytojui. Jūsų sutartis sudaryta su Solarbank galios 30 m., todėl jeigu Jūs atsiskaitote už elektrą tvarkingai, niekas iš Jūsų šios teisės negalės atimti ir toliau mokėsite tokią pačią sumą.

Kas vyksta, jei saulės parkas neveikia tam tikrą laiko tarpą? Kas tai kompensuoja?

Nesijaudinkite, metų laikotarpyje elektros nepagaminimas nėra fiksuojamas, metinė deklaruotos elektros energijos gamyba yra garantuojama, ji negali būti mažesnė nei -8% pirmaisiais metais. Vėlesniu metu elektros energijos grafikas pateiktas sutartyje.
Jums ir visiems kitiems saulės parko klientams svarbu yra ne kiek Jūsų elektrinė pagamino per savaitę ar dieną o kiek saulės parkas pagamino per metus. Kasmet nuo balandžio 1 d., jeigu Jūsų elektrinė gamins daugiau elektros energijos nei Jūs suvartosite,  elektros perteklius bus "pasaugoma" tinkle. Metų eigoje sukauptą ir pasaugotą elektrą Jūs pradėsite naudoti maždaug nuo spalio vidurio ir visą sukauptą elektrą suvartosite iki kovo pabaigos. Kovo 31 d. elektros energijos kiekis anuliuojamas ir perviršis, jeigu toks yra, jums kompensuojamas nepriklausomo elektros tiekėjo nustatytais tarifais.

Jeigu elektros suvartojama daugiau nei pagamina įsigyta saulės parko dalis?

Jeigu parkas dar neprigamino pakankamai elektros energijos, arba padidėjo jūsų suvartojimas, už papildomą elektros energiją, mokėsite įprastinę pasirinkto tiekėjo elektros kainą.

Kas atsitiks su mano saulės parko dalimi pasibaigus 30 m. garantijai?

Standartiniu atveju saulės parkas po jo eksploatacijos bus utilizuotas. Jeigu po eksploatacijos termino saulės parkas veiks ir toliau efektyviai, bendru sutarimu bus galima tęsti jos darbą iki visiško nusidėvėjimo.

Dviejų laiko zonų tarifai. Ar kažkas keičiasi tokiu atveju?

Toks tarifas išnyksta ir Solarbank apskaita lieka vienos laiko zonos.

Ar mano saulės parko dalis apdrausta?

Solarbank saulės parkas draudžiamas visam jos eksploatacijos laikotarpiui.

Paslaugos mokesčio indeksavimas

Mokesčio už saulės parko priežiūrą tarifai pagal sutartį indeksuojami kiekvienais metais, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui (kalendoriniai metai atitinka mokestinį laikotarpį ir yra nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., taikant indeksavimo koeficientą, kuris nustatomas pagal Valstybės duomenų agentūros apskaičiuotą ir Oficialiosios statistikos portale paskelbtą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą dalijant iš šimto. Nuoroda į oficialų Lietuvos kainų indeksą https://osp.stat.gov.lt/statistiniu-rodikliu-analize?hash=0b55bf00-13ae-47fa-8e48-650233ba15d2#/

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022-12-21 Nutarimu Nr. 1295 „Dėl valstybės duomenų agentūros nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Valstybinės duomenų agentūros nuostatų 8.1 punkte įtvirtinta, kad Valstybinė duomenų agentūra (anksčiau Statistikos departamentas prie LR Vyriausybės) dalyvauja formuojant ir įgyvendina valstybės politiką oficialiosios statistikos valdymo srityje.

Į Informuojame, kad vartotojų kainų indeksai (tiek suderintas vartotojų kainų indeksas (SVKI), tiek metinis vartotojų kainų indeksas (VKI)) skelbiami Valstybės duomenų agentūros oficialiame statistikos internetiniame puslapyje - Oficialiosios statistikos portale (https://osp.stat.gov.lt/informaciniai-pranesimai?articleId=9599785). Paprastai šis indeksas yra paskelbiamas iki einamųjų metų vasario mėn. Šis indeksas yra pastovus ir nustatomas visiems kalendoriniams metams.

Pateikiame teorinį pavyzdį, kaip turėtų būti taikomas sutartyje numatytas SVKI indeksavimas: atėjus terminui pagal Sutartį taikyti SVKI ir perskaičiuojant įkainio pagal sutartį dydį yra reikalinga prie esamo mokėjimo sumos pridėti sumą padaugintą iš XX,X proc. (SVKI indeksas) (pvz.: jei sutartimi nustatyta mokėjimo suma yra 1000 Eur, o 2022 metų SVKI indeksas yra 10,7 proc. (0,107), perskaičiuota mokėjimo suma sudarytų 1107 Eur (1000 + 1000 * 0,107 = 1107).