Jei domitės APVA parama saulės parkams, turėtumėte žinoti, kad į ES paramą iš APVA geografiškai nutolusiam saulės parkui įsigyti gali pretenduoti bet kuris privataus buto, namo, sodo namelio arba kotedžo savininkas, įsigijęs iki 10 kW galios parko dalies. Jeigu norite iš saulės parko įsigyti daugiau negu 10 kW, tai padaryti galite, bet APVA paramą gausite tik saulės parko daliai iki 10 kW.

Paskelbus paramos šaukimą, visi norintys turi pateikti paraišką ir joje nurodyti kokio galingumo ir tipo saulės elektrinę nori įsirengti. Paraiškos įprastai buvo priimamos vieną mėnesį, o po paraiškų priėmimo APVA mėnesį vertina paraiškas ir po to informuoja, ar suteikiama galimybė gauti paramą. Jeigu APVA nusprendžia skirti paramą, suteikiamas laikotarpis nuo 9 iki 12 mėn. įsigyti nuotolinę  saulės elektrinę. 

2020 m. ES paramos dydis fiziniams asmenims buvo 323 EUR už įsigytą nuotolinės saulės elektrinės kW. APVA parama buvo suteikiama dviem šaukimais, skirtais Lietuvos gyventojams, norintiems įsigyti nuotolinę (geografiškai nutolusią) saulės elektrinę iš saulės parkų. Tokia saulės elektrinė – puikus sprendimas, jeigu gyvenate daugiabutyje arba jūsų stogas netinkamas saulės elektrinei. 

Realiai APVA parama nuotolinei saulės elektrinei gali būti suteikiama bet kam, kas yra buto, namo ar sodo namelio savininkas ir turi sutartį savo vardu su elektros tiekėju.

Tik vienintelė smulkmena – reikia tos paramos pasiprašyti šaukimo metu ir per nurodytą laiką tapti gaminančiu vartotoju – t.y. pradėti gamintis elektrą sau.

Finansavimas skiriamas fiziniam asmeniui nuosavybės teise valdančiam elektros vartojimo objektą ir bet kokiais teisėtais pagrindais elektrinės įrengimo objektą (kaip apibrėžta finansavimo fiziniams asmenims skyrimo tvarkoje). Finansavimo tvarkos reikalavimus atitinkantis pastatas (butas), kuriame vartojama elektrinės įrengimo objekte pagaminta elektros energija, toliau vadinamas vartojimo objektu. Finansavimo tvarkos reikalavimus atitinkantis pastatas (butas) ar žemės sklypas, kuriame įrengiamos atsinaujinančių išteklių energiją naudojančias technologijos, generuojančias elektros energiją iš saulės šviesos (toliau taip pat vadinama įranga arba elektrine), skirtas elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, toliau vadinamas elektrinės įrengimo objektu.

Pagal finansavimo tvarką elektros vartojimo objektas yra fizinio asmens, nuosavybės teise valdomas gyvenamosios paskirties vieno buto pastatas, gyvenamosios paskirties butas arba sodų paskirties pastatas (sodo namas), kurie yra įregistruoti Valstybės Įmonės Registrų centro(toliau – VĮ Registrų centras) Nekilnojamojo turto registre, į kurį bus nukreipiama atsinaujinančių išteklių energiją naudojančiomis technologijomis, skirtomis elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, pagaminta elektra.